Dubai
Dubai

 

NİÇİN DUBAİ’DE İNGİLİZCE ÖĞRENMELİ?

 

 1. Kolay, hızlı, Sorunsuz Vize

Esdubai dil okulu  vize işlemlerini üstlenmekte ve seri olarak sonuçlandırmaktadır. Sizin vize için bir yere gitmeniz gerekmiyor. Okul kaydına ek olarak Sadece fotograf (5x5), nufus cüzdanı, pasaport görselleri vize işlemleri için yeterlidir.

 

 1. ES Dubai Dil Okulu
  Dubai’nin ilk ve tek uluslararası dil oklu olan Esduba dünya standartlarında İngilizce eğitimi veren, moderni, donanımlı bir okuldur. Cazip kampanyalara sahiptir.

 

 1. Yasal Çalışma İzni
  12 hafta ve üzeri eğitim alan öğrencilkere part time yasal çalışma izni verilmektedir. Çalışarak giderlerinizi ciddi oranda karşılayabilirsiniz.

 

 1. Sosyal Faaliyetler


Safariden rüzgar sörfüne bir çok etkinlik ve gezilecek, ziyaret edilecek yer sizi bekliyor.

 

 1. Konaklama Seçenekleri
  Konaklama seçenekleri okula yürüme uzaklığındadır.

 

 1. Turizm
  Dubai En yüksek , en pahalı, en görkemli, en yüksek ve benzeri En’lerin şehridir. Dünyanın En yüksek binası Burj Khalifa, en lüks oteli Burj Al Arab, en heyecanlı etkinlik Desert Safarisi bunlardan bazılarıdır. Uluslar arası bir ortamama sahip olan Dubai’de herkes İngilizce biliyor. Dünyanı en popüler alış veriş merkezkleri olan City Walk, City Centre Mirdif, Dubai Mall buradadır.

 

 1. Ilıman İklim
  Ilıman/sıcak bir iklimi mi seviyorsunuz Dubai sizin için ideal. Sıcak bir iklimi sevenler için Dubai çok elverişli bir yer olmaktadır. Kış aylarında bile sıcaklık 20 derecenin üzerindedir..

 

Dubai

 

·         828 metre uzunluğu olan dünyanın en yüksek binası,

·         202 ayrı ülkeden oluşan BAE işgücü

·         3,900 kare kilometrelik Dubai arazi kütlesi,

·         Yılda 11 milyon ziyaretçi,

·         3.13 milyon nüfus,

·         85%, nüfusun yabancı yüzdesi

Dubai dünyada jet ski, kar kayağı, çöl safarisi, tüplü dalış ve sıcak hava balonunun tadına aynı günde varabileceğiniz tek yerdir. Dubai’de yaşamak sunabileceği çok şey var. Güvenli, politik olarak istikrarlı, iyi bir eğitim sistemi ve sağlık merkezi olan bu şehirde keşfedilecek birçok yer ve görülecek birçok şey vardır. Dubai’de güneş bütün yıl boyunca parlar, alışveriş ve boş zaman etkinlikleri etkileyicidir ve aldığınız maaş vergiden muaftır.

Dubai’de yaşamak çok heyecanlıdır çünkü sürekli yeni ve değişik gelişmeler olmaktadır. Dubai sürekli hareket halinde olan, daha yükseklere ulaşmaya çalışan, sakinlerine ve ziyaretçilerine daha fazla kolaylık ve konfor sağlamaya çalışan bir şehirdir.

 

Dubai yıl boyunca güneşli gökyüzü vadediyor

Dubai tüm yıl boyunca mavi gökyüzünün, ılık denizlerin ve güneş ışığının tadını çıkartabileceğiniz bir şehirdir. Yıl boyunca neredeyse tüm günleri güneşlidir. Kışları ortalama 23°C sıcaklığa sahip olup geceleri 14°C’ye kadar düşer. Hava sıcaklığı Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında biraz yüksektir fakat her yerde klima olması bu 3 aylık sıcak dönemi rahat atlatmanızı sağlamaktadır. Her yer derken Duraklar, metro istasyonları, taksiler kısacası her yerde klima bulunmaktadır.

 

Dubai uluslararası bir ortama sahiptir.

Dubai %87’lik yabancı kökenli nüfusuyla dünyanın en kozmopolit bölgelerinden biridir. Bu durum Dubai’yi bir çok şehirden farklı kılmaktadır. Bu sebepten dolayı Dubai’de birincil dil İngilizcedir, sanılanın aksine Arapça değildir.

 

Hayatın her noktasında İngilizce öncelikli ve zorunlu dil konumundadır. Dubai’de İngilizce öğrenirken yerel kültürün yanısıra çok kültürlü, uluslararası bir yaşam deneyimi de kazanırsınız. Bu gelecekteki kariyeriniz için İngilizce kadar önemli olacaktır.

 

Dubai’de Dil

Resmi dili Arapça ol da Dubai’de iş, eğitim, ticaret ve turizm için en yaygın konuşulan dil İngilizcedir. Tüm sokak ve mağaza işaretleri, restoran menüleri ve turist bilgi broşürleri hem Arapça hem İngilizcedir. Ayrıca Tüm üniversiteler derslerini İngilizce vermektedir.

 

Para Birimi

Dirhem BAE’nin resmi parasıdır. Dirhem kağıt paralarından 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 ve 1000’lik mevcuttur. 1 Dolar 3.671 Dirheme denk gelir.

 

Din

Dubai birçok dini ülkesinde barındırmaktadır. BAE diğer dinlere saygı duymaktadır ve ziyaretçilerin kendi inançlarını uygulamasına izin verir. Dubai’de Hindu tapınakları ve Katolik, Anglikan ve Protestan kiliseleri de bulunmaktadır.

 

İklim

Dubai kurak bir iklime sahiptir. Tüm yıl boyunca mavi gökyüzünün ve güneş ışığının tadını çıkartabilirsiniz. Sıcaklıklar en düşük 10 ° C ile en yüksek 48 ° C arasında değişir.

Ocak ayında ortalama sıcaklık maksimum 24°C’dir. Temmuz ayında ortalama sıcaklık, nem çok yüksek olduğundan 41°C’dir. En sıcak aylar Haziran ve Eylül ayları arasındadır ve sıcaklıklar 45°C’ye yükselebilir. Sıcaklıklar yılın geri kalanında daha ılımlıdır ve en soğuk zaman aralığı Aralık ve Mart ayları arasındadır. Dubai’de çok az yağış vardır, eğer sağanak varsa bu genelde en soğuk aylarda olur. Dubai hava şartları şehri sıcakla baş edebilmek için çok iyi donatılmıştır. Tüm binalar, alışveriş merkezleri, sosyal tesisler ve ulaşım klimalıdır.

 

Güvenlik

Dubai, yabancılar için dünyanın en güvenli 12 şehrinden biridir. Bu özellik de düşük suç oranlarına ve yüksek yaşam standartlarını beraberinde getirmiştir. Ulusun yasadışı maddeye karşı sıfır tolerans politikası vardır bu yüzden öğrenciler yasaya saygılı olmalıdır.

 

Toplu Taşıma

Dubai’deki toplu taşıma araçları, otobüsler, metro, taksiler ve tramvay sistemlerini içeren kara taşımacılığından ve su taksileri, su otobüsleri ve feribot içeren deniz taşımacılığından oluşmaktadır. Öğrenciler için ulaşım oldukça ucuzdur. Metro da ekonomik, modern güvenli ve rahat olduğu için dolaşmak için uygun seçenekler arasındadır.

 

Dubai, Uluslararası Eğitim Merkezidir.

Her zaman inovasyonun ön saflarında yer alan Dubai, 57 uluslararası üniversite kampüsünün yanı sıra 10'dan fazla ülkeden gelen okulları kapsayan ve dünyanın herhangi bir yerindeki en büyük sayı olan eğitim için önde gelen uluslararası bir destinasyondur.

Dubai ayrıca öğrencilere hızlı ve verimli bir vize işleme hizmeti ve eğitimleri sırasında ve sonrasında çalışma fırsatları sunarak, onu dünyanın dört bir üzerindeki öğrenciler için çok cazip bir eğitim yeri haline getirmektedir.

Dubai Vize

Dubai öğrenci vizesi, İngilizce öğrenimi için gidilen Avustralya , Amerika, Kanada vb.  ülkelerle kıyaslanmayacak kadar kolaydır.

 

Okul kayıt ve vize başvurusu birlikte yapılmaktadır. Okulun genel olarak bildirdiği vize red oranı ise %1 gibi son derece düşük bir orandır.

 

Okul kaydı için gerekli olan bir kaç belge vize işlemleri için de kullanılmaktadır.

 1. Beyaz arka fonlu vesikalık Resim (e mail ile gönderebilirsiniz)
 2. Pasaportunuzun resimli sayfası (e mail ile gönderebilirsiniz)
 3. Okul ücretinin ödenmiş olması

 

Vize işlemleri için sizin ek olarak bir şey yapmanıza gerek bulunmuyor. T

Tüm işlemleri okul ile irtibatta olarak dilrehberi.com olarak sonuçlandırıyoruz.

 

Vize işlem Süresi:

Vize işlemleri ortalama 2-3 hafta sürmektedir.

 

 

Dubai Blog