VİZE İŞLEMLERİ VE SONRASI

VİZEYE HAZIRLIK

 

Kabul Belgeniz:

Gideceğiniz okuldan kabul mektubunuz ve fatura detaylarınız Dilrehberi.com’a gelir.

 

Vize Belgelerinizin Kontrolü:

Vize için gerekli belgeler kontrol edilerek sizden teslim alınır, eğer eksikler varsa danışmanlarımız tamamlanması konusunda yönlendirici olur. İngilizce çeviri işlemleri Dilrehberi.com tarafından yapılır.

 

Vize Formu:

Vize formu ve konsolosluğun talep ettiği diğer formlar Dilrehberi.com Eğitim Danışmanları tarafından profesyonelce doldurulur.Vize Dosyası:

Vize formunuz, hazırladığınız vize belgeleri ve okuldan gelen kabul belgeleri ile vize dosyanız ülkeden ülkeye farklılıklarla online ya da fiziki olarak hazırlanır.

 

Vize Başvurunuzun Dilrehberi.com Tarafından Yapılması

Dilrehberi.com, Avustralya, Kanada vb bir çok ülke için öğrencilerin vize başvurusunu takip etme hakkına sahiptir.  Öğrenci vizeniz ile ilgili tüm işlemleri Dilrehberi.com Eğitim Danışmanları sizin adınıza takip ederek sonuçlandıracaktır. Sizin için, birçok ülke için Konsolosluğa mülakata çağırılma, vize kuyruğunda bekleme stresi söz konusu olmayacaktır.  Farklı ülkeler için ise vize formunuz, hazırladığınız vize belgeleri ve okuldan gelen kabul belgeleri ile vize dosyanız ülkeden ülkeye farklılıklarla online ya da fiziki olarak hazırlanır, ilgili tüm işlemler eğitim danışmanlarımızın süpervizörlüğü altında yapılır.

 

Okul Ücreti Ödemesi:

Avustralya İrlanda gibi ülkeler için okul ücretinin daha kayıt aşamasında ödenmesi vize işlemleri gereği zorunludur. Diğer ülkeler için ise vize işlemlerinin tamamlanmasıyla okul ücreti ödenmelidir.

 

Vizeli Pasaportunuz:

Avustralya gibi bazı ülkeler için vize online gelir ve pasaporta işlenmez. Diğer ülkeler için ise pasaportlara vizenin işlenmesi gerekir. Ülkeden ülkeye olan farklılıklar için öğrenciler Dilrehberi.com danışmanları tarafından kapsamlı olarak bilgilendirilmektedir.

 


VİZEDEN HEMEN SONRA:

 

Uçak Bileti:

Vizeniz alındıktan hemen sonra konaklama rezervasyonunuzun kesinleştirilmesi ve alınması konusunda yönlendirme yapılır.

Havaalanında Karşılama:

Gideceğiniz ülkeye ulaştığınızda Havaalanında karşılama ve konaklayacağınız yere ulaştırılmak istiyorsanız okula uçuş detaylarınız bildirilerek karşılanma işleminizin onayı alınır. İstisnalar olsa da bu bilgilendirmenin gidiş tarihinizden ort. 2 hafta önce yapılması gerekir.

 

İlgili Belgelerin Teslimi:  

Vizeniz, okul kabul belgeleriniz, konaklama detaylarınız, havaalanı karşılama teyit bilgileri ve ilgili destek bilgileri size gönderilir.