GÜNEY AFRİKA

Güney Afrika
Güney Afrika

Niçin Cape Town Güney Afrika'da İngilizce Öğrenmeli?

 

Türkiye'de daha çok ilk kalp naklinin yapıldığı ülke, zengin altın, elmas madenleri ve  Nelson Mandela ile bilinen Güney Afrika giderek artan oranda hak ettiği eğitim kalitesi ile de tanınmaya başlıyor. Tüm dünyada bir İngilizce öğrenim merkezi olarak kabul gören ve cazibe merkezi olan Güney Afrika giderek Türkiye'de de tanınıyor. Güney Afrika'da İngilizce eğitimi denildiğinde ise ilk akla gelen merkez hiç şüphesiz Cape Town. Afrika denildiğinde akla gelen resimler özellikle Cape Town gerçeği ile karşılaşınca yerini son derece modern, gelişmiş bir batı kentine terk ediyor.

İngilizce'yi ekonomik koşullarda, vize sorunu yaşamadan öğrenmek; bunu yaparken farklı bir kültür deneyimi yaşamak isterseniz Güney Afrika sizin için doğru seçim olacaktır.

 

► İngilizce öğrenim merkezi: Güney Afrika'da 11 resmi dilin akıllara durgunluk veren varlığı kültürel çeşitliliğin kanıtıdır. Bu çeşitlilik her ne kadar sadelikle örtüşmese de, Babil'deki o çok farklı dillerin kullanılmasının yarattığı karmaşanın aksine, ülke genelinde İngilizcenin ikinci lisan olarak kabul edilip konuşulması, iletişimi kolaylaştırmaktadır. İngilizce konuşulan en  temel dil olarak iş dünyasına da hakim olan lisandır.

 

► Ekonomik: Güney Afrika'da İngilizce öğreniminin maliyeti İngilizce konuşulan kimi ülkelerle kıyaslandığında daha ekonomiktir.

 

► Vize Avantajı Türk vatandaşlarına 30 güne kadar vizesiz kalma hakkı tanınıyor. 1-3 ay arası eğitim görecek olanlar turist vizesi ile çıkış yapabilirlerken daha uzun kalacak olanların  öğrenci vizesi ile başvuru yapmaları gerekiyor. Güney Afrika için vize işlemleri genellikle sorunsuz ve hızlıdır. Vize işlemleri genellikle 1 hafta içerisinde karara bağlanmaktadır.

Eğitim Güney Afrika Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı vize işlemlerini öğrenciler hiç bir ek ücret talep etmeden adına takip ederek sonuçlandırmaktadır.

 

► Farklı bir kültür ve yaşam deneyimi: Ülkede öğrenciler bir yandan İngilizce eğitimi görürken diğer yandan farklı bir kültürü tanıma olanağı bulmaktadırlar. Güney Afrika'da dil öğrenen öğrenciler modern bir ülkenin olanaklarından yararlanırken  bozulmamış doğal ve coğrafi zenginliklerden faydalanarak, halk ve farklı ülkelerden gelen diğer öğrenciler ile iletişim kurarak pratik yapabilmekteler.

Güney Afrika Vize
Güney Afrika Blog