St. Julians PDF OLARAK İNDİR

SAINT JULIAN’S

Nüfus

13.792(2019)

Türkiye- St. Julians arası saat farkı

Türkiye saati St. Julians saatinden 2 saat ileridir.

Para birimi

Euro

St.Julian's veya San Giljan , Malta sahilinde, Valletta'nın kuzeyinde yer alır ve çoğunlukla gelişen gece hayatı ve turistik aktiviteleriyle ünlüdür . Bu kasaba, yeni ve lüks oteller, birçok farklı türde restoran ve popüler gece kulüpleri için bir merkezdir ve çoğunlukla Paceville olarak bilinen bir bölgede merkezlenmiştir . Bu nedenle, St.Julian's hem yerel halk hem de turistler arasında popülerdir, özellikle de ziyaretçilerin deniz kıyısındaki gezinti yolunda uzun yürüyüşler yapmak için güzel havanın avantajlarından yararlandığı yaz aylarında . St.Julians'ın manzarasına Malta'nın en yüksek binası olan 98 metre yüksekliğindeki Portomaso Kulesi hakimdir. Kıyı boyunca ülkenin başkenti Valletta’nın kuzeyinde konumlanan Saint Julian's, Malta’nın orta bölgesinde yer alan bir kasabadır. Malta'nın doğu sahilinde olup oldukça merkezi bir yerdedir. Diğer adıyla San Giljan olarak bilinir. 19.yüzyıla kadar St.Julians günümüzdeki kadar gelişmiş halde değildi. Daha sonra şehir birçok plajı ve masmavi denizi ile çok sayıda turisti kendine çekmektedir. St. Julian's'taki Paceville bölgesi özellikle  gece hayatı ve eğlence anlamında ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

İklim

Genel olarak bol güneşli bir şehir olan Saint Julians’da Akdeniz iklimi hâkimdir. Yaz ayları uzun sürerken, ortalama sıcaklık 30 °C’ dir. Ilıman hava sıcaklığının olduğu kış aylarında, ülke geneline yağış hâkimdir. Kısa süreli ve şiddetli sağanaklar olarak görülmektedir. Kış aylarında ortalama sıcaklık 15 °C olmaktadır.

Nasıl Gidilir

Türkiye’den yaklaşık olarak 2 saat 30 dakika sürecek direkt uçuş ile Malta Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. St Julians, havaalanından yaklaşık 10,5 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine, taksiyle 15 dakikada ulaşabilir ya da havaalanının shuttle servisini kullanarak ulaşabilirsiniz. 

Ulaşım

Malta’da toplu taşıma otobüslerinin çoğu gece 23:00’a kadar çalışmaktadır, ondan sonra gece hattı sayısı azalmaktadır. Gezilecek yerler için otobüsler düzenli olarak çalışmaktadır. Ancak tarifedeki saatler değişkenlik göstermektedir. 

 

St.Julian's  Gezilecek Yerler- Yapılacak Şeyler

Şarap ve Yemek: St. Julian's'da çeşitli mutfaklar ve ortamlar sunan çok sayıda bar ve restoran vardır.

St Julian's çevresindeki sayısız gece kulübünden birinde gece boyunca dans edebilirsiniz.

Aşk anıtında bir fotoğraf çekin: Traverten'den inşa edilen bu modern yapı,  Spinola koyunun sakin sularına “AŞK” kelimesinin yansıması amacıyla inşa edilmiştir.

Romantik bir tekne turuna çıkın: Bu 'aşk' tekneleri sizi ve sevdiklerinizi Balluta koyunda romantik bir yolculuğa çıkarır. Tüm çevrenin güzelliğini yakalamak için mükemmel bir fırsat.

Spinola Sarayı : Spinola Sarayı, St.Julian'ın gelişimini başlatan ilk basamak taşı olarak görülen bir bina olan 1688 yılında inşa edilmiştir. Bu saray ve bitişiğindeki bahçeler Fra Paola Raffaele Spinola tarafından portikonun üzerindeki yazıtta yazıldığı gibi “halk eğlencesi” için yaptırılmıştır. 

Spinola Körfezi:  Şehrin en güzel manzarasını sunan bu yerin körfezinde birçok küçük bot ve tekneler vardır. Etrafında çok sayıda restoran ve kafe olan Spinola Körfezi’nde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Körfezi çevreleyen binaların mimarisi ile tüm bunlar birleşmektedir.

Balluta Meydanı: Love heykeli ve merdivenli plajıyla akıllara kazınan bu bölge, Sliema ve St. Julians arasında bulunmaktadır. Hemen karşısında rahatlamak ve kafa dinlemek isteyenler için büyük bir park bulunmaktadır.

Carmel Dağı Meryem Ana Kilisesi:  Barok döneminde inşa edilen bu kilise cadde kıyısında inşa edilmiştir. Muhteşem renklere sahip güzel heykelleri ve bol ışıklı görünümü ile ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. 

Paceville: Şehrin en kalabalık bölgesi olan bu yer, özellikle akşamları çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Eğlence kulüpleri ve kafeleriyle oldukça popülerdir.

 

 

FOTOĞRAFLAR