TORONTO: BU GÜZEL KANADA ŞEHRİNDE YAPILACAK 10 ŞEY

Toronto: Bu Güzel Kanada Şehrinde Yapılacak 10 Şey

Toronto, sayısız müze ve park gibi birçok turistik yer ve cazibe merkezi ile Kanada'nın en büyük şehirlerinden biri ve ülkeye seyahat etmek için en iyi yerlerinden biridir. Toronto'nun silüetini süsleyen son derece ikonik simgesel yapısı ile Toronto, şehrin büyük bir kısmının bulunduğu ve muhteşem Ontario Gölü'ne karşı yükselen güzel göl manzarasıyla da ünlüdür.

 

   1.The CN Tower

Şehrin 550 metre yukarısında yükselen CN Kulesi, 1973 yılında tamamlandığında 2009 yılında Dubai'deki Burç Halife tarafından devredilene kadar dünyanın en büyük ayaklı yapısıydı. Şehrin en önemli sembol ve yerlerinden biri olan kule sık sık çok sayıda hediyelik eşya, restoran, sinema ve kafeye ev sahipliği yapmanın yanı sıra şehir için çeşitli ulusal, hayırsever ve sosyal etkinliklerin yapıldığı yerdir.

 

Ayrıca, gözlem güvertesindeki çarpıcı yerden tavana cam pencereleri ve yeterince cesur hissedenler için bir cam zemin ile şehri görmek için en iyi yer.

 

 

  1. Wonderland

Kanada'nın Harikalar Diyarı, Vaughan banliyösünde, Toronto şehir merkezinin yaklaşık 40 km kuzeyinde bulunan bir parktır. Çok sayıda su parkı ve rekreasyon alanının yanı sıra, ülkenin en büyük eğlence parkı olan bir tema parkı ile çok sayıda cazibe merkezine sahip, en çok ziyaretçiyi bile eğlendirir. Uluslararası cadde, Harikalar Diyarı dünyasına girişinizdir. Bu sokağa girdiğinizde birçok ünlü çizgi film karakterinin yanı sıra hediyelik eşya dükkanları, butikler, restoranlar, şeker dükkanları ve daha fazlası dahil olmak üzere her iki tarafta dükkanlar bulacaksınız.

 

 

  1. Ontario Gölü

Ontario Gölü, Toronto'nun en güzel turistik yerlerinden biridir ve Kanada sınırı çevresinde bulunan beş Büyük Göl'den biridir. Amerikan yılan balığı gibi çok sayıda farklı balık ve deniz canlısı türünün yanı sıra mercan resifleri ve diğer birçok organizmayı içeren zengin bir biyolojik çeşitlilik ile karakterizedir. Ontario Gölü'nün bir kısmı ıssız olan çok sayıda adası vardır. Eşsiz konumu nedeniyle göl, pelikanlar, ördekler, kazlar ve gölde yaşam için uygun diğer su kuşları gibi bir dizi göçmen kuşun yanı sıra genellikle etrafta tespit edebileceğiniz şahin ve kartallara ev sahipliği yapıyor.

 

 

  1. Toronto Hayvanat Bahçesi

Kanada'nın en büyük hayvanat bahçesi olan Toronto Hayvanat Bahçesi, 287 hektarlık büyük bir alana sahiptir ve 500'den fazla türe yayılmış 5.000'den fazla hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Hayvanat bahçesi yedi ana coğrafi bölgeye ayrılmıştır: Hint-Malaya, Afrika, Amerika, Tundra Trek, Avustralasya, Avrasya ve yerel Kanada bölgesi.

 

 

  1. Ripley'nin Kanada Akvaryumu

Ripley'nin Kanada Akvaryumu, CN Kulesi'nin güneydoğusunda Toronto şehir merkezinde bulunan kentin ana akvaryumudur. Burada, dünyanın dört bir yanından gelen deniz ve tatlı su canlıları ile 5.7 milyon litre içeren, içinde yürüyebileceğiniz büyük bir rezervuar da dahil olmak üzere bir dizi su galerisi bulacaksınız. Sergiler 450'den fazla tür ve farklı türden 13.500 egzotik örnek taşıyor.

 

Ripley Akvaryumu, Kanada Su, Gökkuşağı Mercan Resifi, Tehlikeli Göl, Keşif Merkezi, İçi Boş Gezegen dahil olmak üzere dokuz ana showroom'a ayrılmıştır. Kanada Su Gösterisi, Amerikan ıstakozu, kurt yılan balığı ve diğer egzotik türler gibi ülkenin dört bir yanından gelen hayvanları içerir.

 

 

  1. Kraliyet Ontario Müzesi

Royal Ontario Müzesi, Toronto şehir merkezindeki en önemli kavşaklardan birinde yer almaktadır. Kanada'daki en büyük müze ve Kuzey Amerika'daki en büyük müzelerden biri olarak altı milyondan fazla ürün ve 40 galeri, bir dizi uluslararası kültür ve doğa tarihinden eser koleksiyonlarının yanı sıra benzersiz iç ve dış tasarıma sahiptir.

 

 

  1. Yüksek Park Toronto

High Park Toronto, her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turisti çeken ve Kanada'da önemli bir turistik cazibe merkezi olan Toronto'daki en büyük kamu parkıdır. Çocukları götürmek için en iyi cazibe merkezlerinden biri, aslanlar, zürafalar, filler, geyik, timsahlar ve çeşitli sürüngenler gibi benzersiz hayvanları içeren High Park Hayvanat Bahçesi'dir.

 

 

  1. Çin Mahallesi

Toronto'daki Chinatown, çok sayıda mağaza, restoran, etkinlik, güzel tarihi anıt ve hatta spa ile Toronto'nun en heyecan verici turistik mekanlarından biri olabilir ve burası Toronto'nun merkezinde canlı bir yer haline getirir. Kanada'da altıdan fazla Çin mahallesi bulunan Ontario'daki Chinatown, Kuzey Amerika'daki en büyük ikinci Çin mahallesi olmaya devam ediyor. Bu harika yer sadece hızlı bir ziyaret için uygun değildir, aynı zamanda hafta sonu boyunca tam bir geri çekilme olabilir.

 

 

  1. Centerville Eğlence Parkı

Centerville Eğlence Parkı, Toronto plajının hemen dışında, Toronto adalarından biri olan Center Island'da bulunan bir çocuk eğlence parkı ve tema parkıdır. Park, MS 1967'den beri Bisley ailesi tarafından işletilmektedir ve o zamandan beri ülkenin en popüler eğlence parklarından biri ve Kanada'nın en ünlü turistik yerlerinden biridir ve her yıl çok sayıda ziyaretçiyi çekmektedir. Parktaki en önemli eğlence oyunlarından bazıları dev at tekerleği, silindir, kayaklar, onlarca metre, minigolf, motor yarışı ve bir dizi diğer oyun ve eğlence tesisleridir.

 

 

  1. St. Lawrence pazarı

Lawrence pazarı, çeşitli gıda ürünleri, çiçekler ve özel ürünler sunan çeşitli satıcılara ev sahipliği yapmaktadır. 1850 yılında Toronto'da inşa edilen St. Lawrence Hall, halka açık bir buluşma yeri ve konserler için mekan olarak hizmet vermiştir. Salon 1967 yılında restore edilmiş ancak eski cazibesini korumuştur. Bina Toronto'da alışveriş yapmak için eşsiz bir atmosfer sunuyor ve bazen film ve televizyon için de kullanılıyor. İç mekanda gazlı avizelerle birlikte büyük bir merdiven bulunmaktadır.