OHC CALGARY KANADA DİL OKULU

OHC Calgary Kanada Dil Okulu

Oxford House College ( OHC), İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya ve İrlanda’daki 16 merkezinde yıl boyu İngilizce eğitimi veren büyük bir organizasyondur.

 

OHC Kanada İngilizce Dil Okulları

Oxford House College ( OHC), İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya ve İrlanda’daki 16 merkezinde yıl boyu İngilizce eğitimi veren büyük bir organizasyondur.

 Kanada’da 3 ayrı popüler şehirdeki donanımlı okullarında yıl boyu eğitim veriyor.

 • OHC Toronto Kanada İngilizce Dil Okulu
 • OHC Vancouver Kanada İngilizce Dil Okulu
 • OHC Calgary Kanada İngilizce Dil Okulu

 

OHC Calgary

OHC English - resmen Sol Schools - Calgary, C-Tren toplu taşıma hattında şehrin alışveriş ve eğlence bölgesinin kalbinde ideal bir konuma sahiptir ve evden uzakta bir ev gibidir. Toronto’nun alışveriş ve eğlence bölgesinin kalbinde iki katlı bir binanın birinci katında yer almaktadır.

 

OHC Calgary binası aydınlık ve konforlu sınıflar, ortak alanlar ve öğrencilerin kullanabileceği bir açık veranda sunmaktadır. Okulumuzda geniş sınıflar, bilgisayar laboratuarı, mutfak, öğle yemeği odası, ödünç kitap ve DVD kütüphanesi ile piknik masaları ve barbekü bulunan bir veranda bulunmaktadır.

 

 • Televizyonlar, Monitörler, DVD oynatıcılar, Mikrodalgalar, Buzdolapları ve diğer görsel ve işitsel araçlar öğretmenler ve öğrenciler tarafından kullanılabilir.
 • Kitap ve video kütüphanesi.
 • Sabah boyunca kahve ve snack dükkan.
 • Kendi kendine çalışma ve rehberli çalışma için tüm öğrencilerin kullanabileceği kendi kendine çalışma materyalleri
 • Ücretsiz kablolu ve WiFi internet erişimi mevcuttur.
 • 1: 8 Bilgisayar: Öğrenci erişim oranı.
 • 8 derslik
 • Dil Laboratuvarları - Kendi kendine çalışma ve rehberli çalışma için tüm öğrencilerin kullanabileceği kendi kendine çalışma materyalleri.

 

OHC CALGARY DÜZENLENEN PROGRAMLAR

 • Genel İngilizce Programları

Haftalık Ders Adedi

15, 20, 30

1 Ders Süresi

 

Dil Düzeyi

Başlangıç-İleri

Başlangıç Tarihleri

Her Pazartesi

Ort. Sınıf Mevcudu

Ort. 8 ( azami 16)

Min. Katılım Yaşı

 

 

 • IELTS Hazırlık Programı
 • İş İngilizcesi

 

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

OHC Calgary Aile Yanı Konaklama

Aile Yanı Konaklama

Birçok öğrenci, İngilizce ile iç içe olmak ve Kanada kültürüne daha fazla maruz kalmak için aile yanında konaklama seçer. Kanadalı bir ailenin yanında yaşamak, aynı zamanda, nazik ve destekleyici bir ailede yaşamanın konforunu ve sıcaklığını sağlar. Bir ailenin yanında yaşamak, yeni geliştirilen dil becerilerinizi İngilizce konuşanlarla pratik yapmanıza izin verecektir.

 

 • Bir aile ile Kanada kültürünü yaşayın ve öğrenin.
 • Kısa veya uzun süreli konaklamalar için idealdir.
 • Tüm yemekler ev sahibi aile tarafından sağlanır.
 • Kanadalı aileler OHC Calgary Kampüsüne 20 ila 60 dakika uzaklıktadır.
 • OHC İngilizce konaklama departmanı tarafından düzenlenmiştir.

 

Tüm OHC Calgary Aile Yanında Konaklama seçenekleri, Aile Yanında Konaklama Konforunuzu sağlamak için Konaklama Koordinatörümüz tarafından denetlenir ve sürekli olarak izlenir.

 

OHC Calgary Öğrenci Evleri

OHC Calgary Öğrenci Evi, OHC Calgary  merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Yüksek katlı bir binanın 19. ve 28. katlarında yer alan ve güzel şehir ve dağ manzarasına sahip iki daire bulunmaktadır. Öğrenci Evi özel yatak odaları, ortak banyo ve yemek alanı içeren mutfaktan oluşmaktadır. Tüm yatak odaları tek kişilik yatak, dolap alanı, çalışma masası, sandalye ve komodin içeren tamamen mobilyalı özel odalardır. Her dairede açık balkon erişimi de vardır.

 

Öğrenci Evi sadece okuldan kısa bir yürüyüş mesafesinde değil, aynı zamanda C-Tren'den üç blok ötededir, bu da Calgary'de gezinmenin hızlı ve kolay bir yoludur. Öğrenci Evi binasından bir blok durduran şehir içi otobüsler de vardır.

 

Binada öğrencilerin ücretsiz olarak erişebilecekleri bir spor salonu, basketbol sahası ve salon bulunmaktadır. Student House, ücretsiz yüksek hızlı kablosuz İnternet erişimi ve yemek alanında Netflix bulunan düz ekran kablo TV ile donatılmıştır. Binada sokak düzeyinde küçük bir bakkal bulunmaktadır. Ayrıca, rekreasyon seviyesinde çamaşır yıkama olanakları da mevcuttur. Öğrenciler bina ofisinden 25,00 $ depozito karşılığında çamaşır kartı alabilir ve çamaşır ve kurutma makinelerinin kullanımı için kredi kartından veya banka kartından çamaşır kartına para yükleyebilirler.

 

Her ESL İngilizce dil öğrencisine Öğrenci Evi'ne vardıklarında yeni bir çarşaf, yastık ve battaniye verilmektedir. Daha sonra öğrencilerin çarşaflarını ve yastıklarını yıkaması ve bakımını yapması beklenir. Ek ücret karşılığında ilave çarşaf, yastık ve battaniye temin edilebilir.

 

Öğrenci Evi, diğer öğrencilerle paylaşılan bir dairedir. Haftada bir kez genel temizlik yapılmasına rağmen, çoğunlukla odanızı temizlemekten sorumlusunuz. Odanızın zemini düzenli değilse odanız elektrikli süpürge ile temizlenemeyecektir. Öğrenci Evi bir otel DEĞİLDİR ve kirli bulaşıklarınızı ve / veya kişisel eşyalarınız temizlenmeyecektir, odanız veya eşyalarınız düzenlenmeyecektir. Temizlik günleri arasında evi ve / veya odanızı kirletirseniz, temizlikten siz sorumlusunuz.

 

Size bazı temel mutfak ihtiyaçları sağlansa da, tüm mutfak ekipmanları sağlanmıyor. Yemek pişirmek için belirli mutfak araçlarına ihtiyacınız varsa, kendinizinkini sağlamanız gerekecektir. Çatal bıçak, tabak, kase, bardak, tencere, tava ve diğer bazı temel pişirme ve yemek hazırlama araçları temin edilmektedir. Buzdolabı, fırın, ocak ve mikrodalga fırın da demirbaş olarak özellikler arasındadır.

Öğrenci Evinde dışarıdan hiçbir şirkete izin verilmez. Daire tam olarak bu amaçla ortak bir alandan yoksundur. Dairede ev partileri veya büyük toplantılar yapılmayacaktır. Mutfak ve yemek alanının yanı sıra dairede ortak alan yoktur.

 

Hafta sonu geliyorsanız, oda anahtarları almak için bizden veya ajansınızdan doğru bilgilere sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Ön büro veya resepsiyon yoktur. Havaalanı karşılama servisimizi kullanan öğrencilere şoförleri tarafından anahtar verilecektir. Öğrenci Evine kendiniz gelmeyi seçerseniz, lütfen ajansınızla iletişime geçerek veya bize e-posta göndererek bizden doğru bilgiye sahip olduğunuzdan emin olun: calgaryhousing@solschools.com

 

Okula ilk geliş gününde Öğrenci Evinde kalan tüm öğrenciler için 250,00 ABD doları tutarında güvenlik teminatı alınmaktadır. Güvenlik teminatınız sadece kredi kartı ile kabul edilebilir ve bir OHC Calgary personeli tarafından Öğrenci Evinden ayrıldığınızda hasar incelemesi tamamlandıktan sonra size iade edilir.

PROGRAM ÜCRETLERİ

KAMPANYA BİTİŞ HAFTALIK DERS SAATİ KURS SÜRESİ
4 hf 6 hf 8 hf 10 hf 12 hf 16 hf 20 hf 24 hf 28 hf 32 hf 36 hf
20 960 1350 1800 2250 2700 3360 4200 4200 4910 5615 6080
25 1050 1485 1975 2470 2970 3720 4650 4680 5460 6240 6780
30 1110 1575 2100 2620 3150 3960 4950 4990 5824 6650 7250

KONAKLAMA FİYATLARI

Konaklama Türü Oda Yemek Haftalık Ücret Haftalık Yaz Sezon Farkı
Aile Yanı Konaklama tek kişilik Yarım Pansiyon 215
Aile Yanı Konaklama tek kişilik Tam Pansiyon 230
Student House 18+ tek kişilik Self Catering 250
Student House 18+ çift kişilik Self Catering 205

DİĞER GİDERLER

Kayıt Ücreti Konaklama İşlem Ücreti Havaalanında Karşılama Kurs Malzemeleri
170 120 120 150

NOTLAR

1. YAZ SEZONU:  Haziran- Ağustos 

2. Tam Pansiyon: Her gün 3 Öğün   / Yarım Pansiyon: Hergün kahvaltı + Akşam Yemeği,

3. Fiyatlara azami özen gösterilmesine rağmen hatalar, eksiklikler oluşabilmektedir. Fiyatları her zaman ekteki OHC Kanada fiyat listesi ve OHC  Kanada güncel kampanyası ile kıyaslayabilirsiniz. 

4. OHC Calgary Kanada İngilizce Dil okulu ile ilgili olarak SİZE ÖZEL BÜTÇELEME: her zaman bize ulaşarak düşündüğünüz dönem, süre, konaklşama vb bilgileri paylaşarak son fiyat teklifi  isteyebilirsiniz. Tamamen sizin koşullarınıza uygun olarak kapsamlı ve en uygun bütçeleme ile Size seri olarak dönüş yapılacaktır.

 

-----------------------

BU SAYFADA ARADIĞINIZI BULAMADINIZ MI YA DA KONUYLA İLGİLİ SORULARINIZ MI VAR?:

OHC Calgary Kanada İngilizce Dil okulu hakkında  bu sayfada aradığınızı bulamadınız mı?, Lütfen BİLGİ İSTEK FORMU’nu doldurunuz, 1 gün içerisinde size kapsamlı dönüş yapalım. Alternatif olarak hafta içi 09.30-20.00, Haftasonu 11.00-20.00 arası arayabilirsiniz.