OHC TORONTO KANADA DİL OKULU

OHC Toronto Kanada Dil Okulu

Oxford House College ( OHC), İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya ve İrlanda’daki 16 merkezinde yıl boyu İngilizce eğitimi veren büyük bir organizasyondur.

 

OHC Kanada İngilizce Dil Okulları

Oxford House College ( OHC), İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya ve İrlanda’daki 16 merkezinde yıl boyu İngilizce eğitimi veren büyük bir organizasyondur.

 Kanada’da 3 ayrı popüler şehirdeki donanımlı okullarında yıl boyu eğitim veriyor.

 • OHC Toronto Kanada İngilizce Dil Okulu
 • OHC Vancouver Kanada İngilizce Dil Okulu
 • OHC Calgary Kanada İngilizce Dil Okulu

 

OHC Toronto İngilizce Dil Okulu

Toronto heyecan ve merakla dolu canlı bir şehir; İngilizce öğrenirken gerçek çok kültürlülüğü deneyimleyebileceğiniz ve dünyanın her yerinden yeni arkadaşlarla tanışabileceğiniz bir yer. Kanada'nın en büyük şehri ve dünyanın en kozmopolit merkezi olan Toronto, yaşamak için dünyanın en iyi şehirlerden biri olarak seçildi. Kuzey Amerika'nın en  popüler yerlerine  (Toronto ünlü Niagara Şelalelerinden bir saat uzaklıktadır) yakın olan Toronto'da herkes için bir şeyler var.

 

OHC English - eski adı Sol Schools - Toronto ilk kaydını 1996'da aldı ve dünyanın dört bir yanından 8000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yaptı. Okulun kuruluş felsefesi, öğrenciler için sıcak ve rahat bir ortamda yüksek kaliteli ESL İngilizce programları sunmaktır. Giderek daha büyük organizasyon olan OHC’de bu kuruluş felsefesi aynı kaldı.

 

OHC Toronto, Toronto şehir merkezindeki üç tarihi hükümet tarafından belirlenen konakta yer almaktadır. Okulun konumu öğrencilerin önlerinde bahçe ve bahçe bulunan bir ofis binasının dışındaki tek dil okulu olarak okula şehirde benzersiz ve çok avantajlı bir konum sağlıyor.

 

1872'den beri Blake Konağı olarak bilinen bina halen OHC merkez ofisi Toronto'ya ev sahipliği yapıyor. Şehir merkezinde bulunan okul, Wellesley metro istasyonuna, ünlü Eaton'ın Merkezine ve metrodaki CN Kulesi'ne 10 dakika yürüme mesafesindedir.

 

OHC Toronto özelliklerinden bazıları arasında;

 

 • TV'ler, Monitörler, DVD oynatıcılar, Mikrodalgalar, Buzdolapları ve Langırt masası.
 • Kitap ve video kütüphanesi.
 • Sabah boyunca kahve ve snack dükkan.
 • Kendi kendine çalışma ve rehberli çalışma için tüm öğrencilerin kullanabileceği kendi kendine çalışma materyalleri
 • Ücretsiz kablolu ve WiFi internet erişimi mevcuttur.
 • Maksum sınıf mevcudu 16 (ortalama 12) olan 25 derslik.

 

 

OHC TORONTO DÜZENLENEN PROGRAMLAR

 • Genel İngilizce Programları

Haftalık Ders Adedi

15, 20, 30

1 Ders Süresi

 

Dil Düzeyi

Başlangıç-İleri

Başlangıç Tarihleri

Her Pazartesi

Ort. Sınıf Mevcudu

 

Min. Katılım Yaşı

19

 

 • IELTS Hazırlık Programı
 • TOEFL Hazırlık Programları
 • Cambridge Sınavları Hazırlık Programları
 • İş İngilizcesi

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

OHC Toronto Aile Yanı Konaklama

Aile Yanı Konaklama

Birçok öğrenci, İngilizce ile iç içe olmak ve Kanada kültürüne daha fazla maruz kalmak için aile yanında konaklama seçer. Kanadalı bir ailenin yanında yaşamak, aynı zamanda, nazik ve destekleyici bir ailede yaşamanın konforunu ve sıcaklığını sağlar. Bir ailenin yanında yaşamak, yeni geliştirilen dil becerilerinizi İngilizce konuşanlarla pratik yapmanıza izin verecektir.

 

 • Bir aile ile Kanada kültürünü yaşayın ve öğrenin.
 • Kısa veya uzun süreli konaklamalar için idealdir.
 • Tüm yemekler ev sahibi aile tarafından sağlanır.
 • Kanadalı aileler OHC Toronto Kampüsüne 15 ila 60 dakika uzaklıktadır.
 • OHC İngilizce konaklama departmanı tarafından düzenlenmiştir.

 

Tüm OHC Toronto Aile Yanında Konaklama seçenekleri, Aile Yanında Konaklama Konforunuzu sağlamak için Konaklama Koordinatörümüz tarafından denetlenir ve sürekli olarak izlenir.

OHC Toronto Öğrenci Evleri

OHC Toronto Öğrenci Evleri

OHC Toronto Öğrenci Evi, Sherbourne Caddesi'ndeki OHC Toronto merkezinden yürüyerek 10 dakika uzaklıkta elverişli bir konumdadır. Her biri 3 öğrenciyi barındıran dairelerden oluşmaktadır. Öğrenciler ortak mutfak ve banyo olanaklarına sahip tek kişilik özel odalara yerleştirilir. Bazı odalarda dolap içinde yürüyüş ile yarım banyo (lavabo ve tuvalet) ensuite vardır. Bu odalar ek ücrete tabidir. Öğrenci evinin tüm sakinlerine 1 ila 3 oranında ortak bir mutfak, oturma odası, banyo ve duş mevcuttur.

 

Tüm odalar tek kişilik yatak, dolap, çalışma masası, sandalye ve komodinin yer aldığı tamamen mobilyalı özel kilitlenebilir odalardır. Her birim, öğrencilerin ev arkadaşları ile temiz hava ve sıcak yaz akşamlarının tadını çıkarabilecekleri bir balkona sahiptir. Öğrenci evi de kablosuz internet ile donatılmıştır. Tüm apartman birimi kış aylarında ısıtılır ve haftalık olarak profesyonel bir şekilde temizlenir. Dairenin bodrum katında yıkama başına 2,50 $ ve kurutma için 2,00 $ maliyetle çamaşır yıkama olanakları bulunmaktadır. Ayrıca, serbest ağırlıklara ve egzersiz makinelerine sahip bir fitness salonu bulunmaktadır. Fitness salonunda her Çarşamba akşamı ücretsiz Yoga dersleri verilmektedir. Bina 7/24 güvenliğe sahiptir ve önemli bir FOB giriş sistemi kullanır.

 

Her öğrenciye öğrenci evine vardıklarında yeni bir çarşaf, yastık ve battaniye verilir. Öğrencilerin daha sonra çarşaflarını, battaniyelerini ve yastıklarını yıkaması ve bakımları beklenir. Ek ücret karşılığında ilave çarşaf, yastık ve battaniye temin edilebilir. Havlular temin edilmemektedir, bu nedenle öğrenciler kendileri getirmeleri için teşvik edilir veya okul personeline nereden satın alacaklarını sorabilirler.

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

PROGRAM ÜCRETLERİ

KAMPANYA BİTİŞ HAFTALIK DERS SAATİ KURS SÜRESİ
4 hf 6 hf 8 hf 10 hf 12 hf 16 hf 20 hf 24 hf 28 hf 32 hf 36 hf
20 1000 1440 1920 2400 2880 3600 4500 4524 5264 6016 6550
30 1170 1665 2220 2770 3330 4200 5250 5300 6188 7070 7720
25 1110 1575 2100 2625 3150 3960 4950 4990 5820 6650 7250

KONAKLAMA FİYATLARI

Konaklama Türü Oda Yemek Haftalık Ücret Haftalık Yaz Sezon Farkı
Aile Yanı Konaklama tek kişilik Yarım Pansiyon 260
ILLC Yaz Yurdu (17 Mayıs-16 Ağustos) tek kişilik Self Catering 545
Pitman Yaz Yurdu (17 Mayıs-16 Ağustos) tek kişilik Self Catering 545

DİĞER GİDERLER

Kayıt Ücreti Konaklama İşlem Ücreti Havaalanında Karşılama Kurs Malzemeleri
140 200 115 1-10 hf: 455, 11-20 hf: 110, 21-30 hf: 165, 31 hf+: 165

NOTLAR

1. YAZ SEZONU:  Haziran- Ağustos 

2. Tam Pansiyon: Her gün 3 Öğün   / Yarım Pansiyon: Hergün kahvaltı + Akşam Yemeği,

3. Fiyatlara azami özen gösterilmesine rağmen hatalar, eksiklikler oluşabilmektedir. Fiyatları her zaman ekteki OHC Kanada fiyat listesi ve OHC  Kanada güncel kampanyası ile kıyaslayabilirsiniz. 

4. OHC Toronto Kanada İngilizce Dil okulu ile ilgili olarak SİZE ÖZEL BÜTÇELEME: her zaman bize ulaşarak düşündüğünüz dönem, süre, konaklşama vb bilgileri paylaşarak son fiyat teklifi  isteyebilirsiniz. Tamamen sizin koşullarınıza uygun olarak kapsamlı ve en uygun bütçeleme ile Size seri olarak dönüş yapılacaktır.

 

-----------------------

BU SAYFADA ARADIĞINIZI BULAMADINIZ MI YA DA KONUYLA İLGİLİ SORULARINIZ MI VAR?:

OHC Toronto Kanada İngilizce Dil okulu hakkında  bu sayfada aradığınızı bulamadınız mı?, Lütfen BİLGİ İSTEK FORMU’nu doldurunuz, 1 gün içerisinde size kapsamlı dönüş yapalım. Alternatif olarak hafta içi 09.30-20.00, Haftasonu 11.00-20.00 arası arayabilirsiniz.